Дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти

Засідання кафедри на тему «Дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти»

Сьогодні дедалі ширшого суспільного резонансу набувають проблеми забезпечення належного рівня академічної доброчесності в Україні. Наукова спільнота та суспільство в цілому виявляють помітну нетерпимість до плагіату в наукових роботах, включаючи й наукові кваліфікаційні роботи – від магістерського – до дисертаційного дослідження.

На базі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, 23 квітня 2018 року відбувся семінар для студентів Харківського інституту фінансів КНТЕУ на тему «Дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти».

Під час семінару розглянуто наступні питання:

• ознайомлено студентів із Законом України «Про освіту» від 05.09.2017 року, який запровадив і формалізував єдині для всіх рівнів освіти види порушень академічної доброчесності;
  • ознайомлено зі змінами, що були внесені до Закону України «Про вищу освіту», якими визначено зміст академічної доброчесності;
  • розкрито зміст академічної доброчесності здобувачами освіти, що вважається порушенням академічної доброчесності;
  • висвітлені проблеми забезпечення належного рівня академічної доброчесності;
  • розглянуто заходи, яких зобов’язані вживати заклади вищої освіти щодо запобігання та виявлення академічного плагіату в наукових роботах здобувачів вищої освіти та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.