Відділ молодіжної політики

Можневський Ілля Васильович

начальник відділу

Відділ молодіжної політики та профорієнтаційної роботи студентів – це навчально-методичний і психолого-педагогічний комплекс, метою якого є формування професійно-орієнтованого контингенту студентів інституту. Крім того, метою роботи відділу є удосконалення організації професійно-практичної підготовки студентів, адаптація їх до роботи в умовах ринкової економіки та сприяння працевлаштуванню випускників.

Янковська Вікторія Анатоліївна

провідний спеціаліст відділу.

Охріменко Світлана Олександрівна

провідний спеціаліст відділу

Мещерякова Наталія Михайлівна

провідний спеціаліст відділу

Основними завданнями відділу є

• проведення профорієнтаційної роботи, активний пошук та відбір обдарованих вступників;
• виявлення стартових характеристик молоді, соціального статусу, попиту і можливостей навчання кожного слухача на підготовчих курсах, які організовує відділ;
• орієнтація слухачів підготовчих курсів у виборі майбутньої професії;
• формування, розвиток і корекція професійних якостей молоді, досягнення загальноосвітнього рівня, достатнього для вступу до інституту;
• адаптація слухачів підготовчих курсів до форм і методів навчання, які використовуються в інституті, до вимог, що пред’являються до студентів Харківського інституту фінансів;
• розробка навчальних, навчально-методичних, довідково-інформаційних матеріалів для забезпечення навчального процесу і організаційно-методичної роботи на підготовчих курсах;
• створення бази даних організацій, установ та комерційних структур – потенційних роботодавців, які виявили бажання працювати з Харківським інститутом фінансів, проведення стажування на базі цих підприємств;
• організація співбесід роботодавців з попередньо підібраними фахівцями для остаточного прийняття рішення щодо працевлаштування цих кандидатів.

Напрями діяльності

Основним напрямом діяльності відділу молодіжної політики та профорієнтаційної роботи студентів є організація роботи підготовчих курсів. На курсах працюють провідні викладачі Харківського інституту фінансів КНТЕУ, а також кращі вчителі шкіл м. Харкова. Серед них Попова О.М., Проскуріна Т.В., Волошина Л.Г., Зіньківська О.Г. та інші. Викладачі підготовчих курсів намагаються створити всі умови для того, щоб слухачі курсів отримали глибокі, міцні та ґрунтовні знання з математики, української мови та літератури, а також історії України.

Відділ молодіжної політики та профорієнтаційної роботи студентів активно займається агітаційною та профорієнтаційною роботою серед випускників, надаючи майбутнім абітурієнтам всю необхідну інформацію для вступу до Харківського інституту фінансів.

Співробітники відділу беруть активну участь у таких спільних заходах з Харківським обласним центром зайнятості, як: «Ярмарок професій», «Обираємо майбутнє разом» та «Калейдоскоп професій». Також співробітники відділу представляють навчальний заклад на освітніх ярмарках – виставках у містах: Харків, Херсон, Запоріжжя, Полтава, Кременчук тощо.

Відділ молодіжної політики та профорієнтаційної роботи студентів активно співпрацює з Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти та проводить консультації щодо процедури реєстрації вступників на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО).

Історична довідка

З вересня 2008 року в Харківському інституті фінансів УДУФМТ почав працювати відділ довузівської підготовки. Керівником відділу була Шматова Тетяна Михайлівна. У вересні 2009 року відділ довузівської підготовки реорганізовано в підготовче відділення, керівником якого стала Янковська Вікторія Анатоліївна.
Відділ довузівської підготовки було створено у 2012 році шляхом злиття підготовчого відділення, який очолювала Янковська В.А., із відділом працевлаштування, практики та профорієнтаційної роботи, який очолювала Сукрушева Ганна Олегівна. Відділ працевлаштування, практики та профорієнтаційної роботи Харківського інституту фінансів функціонував протягом 2011-2012 навчального року. У листопаді 2015 року відділ перейменовано у відділ молодіжної політики та профорієнтаційної роботи студентів, який очолив Можневський Ілля Васильович.