Стипендій в Україні стане менше, але суми виростуть (інфографіка)

Всі студентські виплати хочуть розділити на два види – академічні та соціальні.

Згідно з прийнятим Верховною Радою України законопроекту №5130, з 1 січня 2017 року країні зміниться порядок призначення стипендій студентам вищих навчальних закладів (ВНЗ). Тепер все стипендії будуть розділятися на два види – академічні та соціальні, пишуть “Вести”.

За матеріалами сайту  СЕГОДНЯ.ua

Так, мінімальна академічна стипендія виросте з 825 грн до 1100 грн, а виплати для відмінників збільшаться з 925 грн до 1600 гривень.

Що стосується соціальних стипендій, то їх мінімальний розмір підвищать з 825-899 грн до 100 грн, а максимальний – з 1073 грн до 2036 гривень.

Як раніше уточнювала “Сегодня” міністр освіти Лілія Гриневич, планується, що з 2017 р стипендію отримають не всі студенти з усередненою четвіркою за підсумками сесії, як зараз, а лише ті, хто займе вищі місця в рейтингу відмінників і хорошистів, складеному вузом або коледжем.

У МОН передбачають, що на місце в рейтингу на 90% будуть впливати підсумки іспитів і заліків, а на 10% – наукова робота, громадська діяльність і спортивні успіхи учнів.

Нагадаємо, українські студенти побоюються прийдешніх змін в системі виплат – кажуть, що без грошей залишаться 80% тих, хто зараз їх отримує. За словами заступника голови студентської профспілки НТУУ КПІ Костянтина Шурубура, студенти вже готуються до протесту.