Подорож Сумщиною членів профспілки Харківського інституту фінансів

Стало вже доброю традицією Харківського інституту фінансів щорічно наприкінці навчального року подорожувати Україною. Так і цього року колектив викладачів та співробітників вирушив на екскурсію. Цього разу маршрут пролягав на північ нашої країни – Сумщину (Харків – Охтирка – Тростянець – Харків).

Через 3 години незабутньої поїздки українськими дорогами нас зустріла Охтирка – місто, що недарма називають музеєм храмів під відкритим небом. У цьому невеликому місті, що є центром українського нафтовидобування, знаходиться старовинний ансамбль церков. Центральне місце в ньому посідає Свято-Покровський собор, що був побудований за проектом легендарного Бартоломео Растреллі. У цьому соборі знаходиться велика святиня – чудотворна Охтирська ікона Божої Матері.

Отримавши духовний заряд та побувавши на екскурсії на Охтирському пивоварному заводі група вирушила до Тростянця, – одного з найкрасивіших міст Слобожанщини. Знаходячись на березі річки Боромля, він багатий на зелені ліси та чисті озера. До сьогоднішнього дня там зберігся унікальний садибний комплекс Василя Голіцина. Але найбільш унікальним спорудженням є фортеця «Круглий двір» ХVIII ст.

Відвідавши палац князя Голіцина, де розташовані краєзнавчий музей, картинна галерея та музей шоколаду, прогулявшись алеєю закоханих, ми відправилися до дендропарку «Нескучное». Парк був закладений ще у ХІХ ст. за наказом Голіцина та має площу 253 га. До наших днів тут збереглися озера, напівзруйнований у часи Другої Світової війни грот Німф, кілька видів екзотичних рослин.

Із черговою «порцією» незабутніх вражень, історичних, географічних та краєзнавчих знань, із наповненими свіжим чистим повітрям легенями, зарядом бадьорості та доброго настрою група вирушила до Харкова, щоб знову будувати плани на майбутнє та чекати нової захоплюючої подорожі.