Enactus

Команда ENACTUS ХІФ

У 2013-2014 навчальному році в рамках бізнес-школи Харківський інститут фінансів вперше взяв участь в міжнародній програмі ENACTUS. Була сформована команда зі студентів 1-4 курсів переважно факультету фінансів, які й стали розробляти та реалізовувати проекти.

Протягом року команда виграла гранти від компанії Метінвест в рамках спеціального конкурсу «Територія підприємництва» та від компанії САН ІнБев Україна для реалізації проектів.протягом 2013-2014 навчального року команда ENACTUS ХІФ реалізувала проекти ЕСОзайнятість, Health та Глинотерапія.

При цьому партнерами та спонсорами молодої команди стали:

• Бізнес група «Співдружність»
• Компанія «Greenstep»
• Група «Метінвест»
• САН ІнБев Україна
• ТОВ «Мастер Сервис»
• Баварія Моторс Харків
• Сумський обласний комітет молодіжних організацій
• Сендвіч-бар «Freshline»
• Та багато інших компаній.

В липні 2014 року відбулись щорічні Національні змагання ENACTUS Україна, де студенти з вузів всієї країни презентували свої соціальні, екологічні та економічні проекти, якими займалися протягом року.

За рішенням суддів, в складі яких були представники провідних українських та зарубіжних компаній, фіналістами змагань стали 4 команди, серед яких була й наша команда Харківського інституту фінансів. В результаті ми зайняли 3-тє місце і отримали відповідний кубок переможців. Також наша команда перемогла в номінації «Spirit of ENACTUS» і була нагороджена статуеткою.

У 2014-2015 навчальному році команда ENACTUS також взялась за реалізацію трьох глобальних проектів, беручи участь при цьому у спеціальних конкурсах від компаній Марс Україна та САН ІнБев Україна. Для реалізації одного з проектів капітан команди ENACTUS Харківського інституту фінансів виграв грант від Національного фонду на підтримку демократії (NED) через Сумський обласний комітет молодіжних організацій (СОКМО). Також для реалізації проекту додатково була зібрана частина коштів через волонтерські організації. Якими ж були ці проекти?

Основним проектом надалі залишився ЕСОзайнятість, однак значно розширений та змінений. Так, за результатами цього проекту у 2014-2015 навчальному році він виріс у понад 4 рази (за обсягом прподукції) у порівнянні з 2013-2014 навчальним роком. Команда виграла конкурс серед команд ENACTUS і зовнішнім куратором цього проекту став Ярослав Каплан, екс-голова ENACTUS Україна, який підтримував команду, давав поради та рекомендації.

Разом з тим з’явились ще два проекти: Sunshine та Ф’ючерси. Перший з проектів був направлений на навчання людей та будівництво теплиць для переселенців із зони АТО. А проект «Ф’ючерси» – на розвиток молоді через проведення тренінгів, консультацій та зустрічей з успішними бізнесменами.

Команда ENACTUS Харківського інституту фінансів на одному з тренінгових днів серед команд перемогла й отримала сертифікат переможця «Краундфандинг для команд ENACTUS», а також можливість запуску проекту на краудфандинговій платформі Na-Starte. Підготовка команди до Національних змагань ENACTUS 2015 проявилась у монтажі повноцінної відео-презентації із залученням професійних акторів. Безпосередньо на Національних змаганнях наша команда в повній мірі розкрила свої проекти і за оцінками багатьох суддів претендувала на призове місце. Однак, на жаль, нам попалась найважча група команд в турнірі, з якої вийшла інша команда.

При цьому команді вдалось отримати ще одну перемогу: капітан команди, Німкович Андрій, переміг у конкурсі «Best students of ENACTUS» в номінації «Найкращий капітан ENACTUS» і був нагороджений кубком і дипломом.

2015-2016 навчального року команда ENACTUS ХІФ розробила та реалізувала також 2 соціально-екологічні проекти, з якими команда знову стала фіналістом Національних змагань, отримавши про це сертифікат і море позитивних вражень.

За сезон 2016-2017 команда Enactus KHIF взялась за організацію двох масштабних проектів:Amulet та Inspiration.

Перший проект, з символічною назвою «Амулет», був направлений на зменшення відсотка людей, які загубились. Суть полягала в створенні силіконових браслетів з QR – кодом, зчитавши який людина змогла побачити адресу проживання, контактний телефон родичів та іншу необхідну інформацію, щоб допомогти потерпілому.

Другий проект був цілеспрямований на об`єднання любителів поезії, він допомагає людям різного віку заявити про себе та обмінюватись ідеями з однодумцями. Підготовка команди до на національних змагань ENACTUS 2017 відбулась з залученням професіональних графічних дизайнерів та кліпмейкерів. При участі у змаганнях, команда зайняла друге місце у своїй лізі.

У новому навчальному році 2017-2018 команда ENACTUS KHIF вже встигла прийняти участі та презентувати свої проекти у наступних заходах :

• презентація INNOVATION MARKET (м. Харків, Харківський національний університет радіоелектроніки, 28 вересня 2017 року);
  • День відкритих дверей у «Гараж» Хаб (м. Харків, «Гараж» Хаб, 7 жовтня 2017 року);
  • Презентація програми Erasmus+ Youth (м. Харків, Харьківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 5 жовтня 2017 року);
  • Тренінг Tools та робота в команді (м. Харків, хаб соціальної активності, 18 жовтня 2017);
  • Консультаційна бізнес- рада (м. Харків, хаб соціальної активності, 19 жовтня 2017 року );
  • First Training Day Enactus – (м. Одеса, Impact Hub, 28 жовтня 2017 року);
  • Організація «Смачної перерви» (м. Харків, Харківський інститут фінансів КНТЕУ , 22 листопада 2017 року );
  • Project Idea Show Case (м. Харків, Медиа-центр «Время, 8 грудня 2017 року );
  • «Як почати будувати власну кар’єру у міжнародній компанії?» (м. Харків, Каразіна Business school, 13 грудня 2017 року).

Якщо ти хочеш:

• Розвиватись