2 квітня – Міжнародний день дитячої книги

Щорічно 2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги – свято, встановлене за рішенням профільної Міжнародної ради з питань дитячої книги. Датою для святкування Міжнародного дня дитячої книги був обраний день народження Ганса Християна Андерсена, який став одним з найулюбленіших казкарем дітей багатьох поколінь.

Її Величність книга… Одне з найдивовижніших чудес світу, створених людиною, яка впродовж багатьох століть захоплює, дивує, навчає свого творця. Людина створила такі надзвичайні види мистецтва як музика, живопис. Але тільки книга виражає людину повністю: від найменших і найтонших душевних порухів до її всесвітніх діянь.

Книга занурює нас у фантастичний світ захоплюючих пригод та чарівних подій. Найцікавіше та найтаємничіше родом з дитячих книжечок.

Бібліотекарі Харківського інституту фінансів КНТЕУ влаштували для студентів та інших читачів бібліотеки захоплюючу подорож у казковий світ.

Список представленої літератури на книжковій виставці:

• Бажов П. П. Малахитовая шкатулка / П. П. Бажов ; худ. С. Болотная. – Ростов-на-Дону : Издат. Дом «Проф-пресс», 2010. – 64 с. – (Серия «Любимые сказки малышам»).

• Бажов П. П. Сказы / П. П. Бажов. – М. : Гос. изд-во худ. лит.,1953. – 111 с.

• В мире природы : рассказы и сказки / сост. Е. А. Позднякова. – Харьков : Прапор, 1977. – 160 с.

• Велтистов, Е. Новые приключения Электроника : фантаст. повести / Е. Велтистов. – Минск : Універсітэцкае, 1994. – 446 с.

• Грецькі народні казки/ упоряд. та переказ із новогрец. В. Степаненка ; мал. В. Ульянової та В. Буйновського. – К. : Веселка, 1985. – 159 с. – (Для мол. шк. віку).

• Зак, А. Пропало лето. Спасите утопающего : юморист. киноповести / А. Зак, И. Кузнецов ; худ. Г. Вальк. – М. : Дет. лит., 1974. – 159 с.

• Золота книга улюблених казок / уклад. М. Зорянська ; пер. Р. А. Ставицького. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2010. – 222 с.

• Казки старої Англії / худ. К. Зеніна. – К. : Махаон-Україна, 2008. – 160 с. – (Серія Казкова скринька).

• Катаев, В. Белеет парус одинокий : повесть / В. Катаев. – Одесса : Маяк, 1980. – 280 с.

• Левшин, В. А. Магистр Рассеянных Наук : повести / В. А. Левшин ; рис. Н. Антокольской и В. Сергеева. – М. : Дет. лит., 1975. – 431 с.: ил.

• Милн А. А. Винни-Пух и все-все-все : повесть-сказка / пересказ с англ. Б. Заходера ; рис. Б. Диодорова. – М. : Дом, 1992. – 239 с. : ил.

• Молдавские сказки. – Кишинев : Луміна, 1968. – 480 с.

• Народные русские сказки / А. Н. Афанасьева ; вступ. Статья и словар малоупотреб. и обл. слов В. П. Аникина, худ. Т. Маврина. – М. : Худож. лит., 1977. – 348 с.

• Олеша, Ю. Три толстяка / Ю. Олеша ; рис. Н. Харлампиевой. – К. : Рад. шк., 1991. – 158 с.: ил.

• Пушкин А. С. Стихи и сказки / А. С. Пушкин ; худ. В. Коркин. – М. : Махаон, 2011. – 160 с. – (Серия «Классная классика»).

• Стивенсон Р. Л. Остров сокровищ : роман / Р. Л. Стивенсон ; пер. с англ. Н. Чуковского, худ. Р. Ф. Сахалтуев. – К. : Изд-во СП «Свенас», 1994. – 240 с.: ил.

• Твен, Марк. Приключения Тома Сойера : повесть / Марк Твен ; пер. К. Чуковского, рис. В. Горяева. – М. : Дет. лит, 1973. – 272 с.

• Троепльский, Г. Н. Белый Бим Черное ухо : повесть / Г. Н. Троепльский. – Сухуми : Алашара, 1985. – 126 с.

• Удивительные сказки малышам / худ. В. Нечитайло. – Ростов-на-Дону : Издат. Дом «Проф-пресс», 2007. – 144 с.

• Українські народні казки / уклад. О. С. Яремийчук. – К. : Веселка, 1989. – 412 с.: іл. – (Шк. б-ка).

«Будь-які явища природи, будь-які речі, предмети, дерева,

квіти, взяті із навколишньої дійсності,

можуть стати рівноправними компонентами казки»

Г. Х. Андерсен